IMEDE HOMMIK

Hal Elrod kirjutab oma raamatus “IMEDE HOMMIK”: MINU MINEVIK EI OLE MINU TULEVIK

https://million.ee/pood/hal-elrod-imede-hommik-the-miracle-morning

Umbes 95% meie ühiskonnast rahuldub kaugelt vähemaga kui see, mida nad oma ellu tahavad. Nad soovivad enamat, elavad kahetsustes ning ei mõista iial, et nad võiksid olla, teha ja omada kõike, mida hing ihkab.

Üks peamisi põhjusi, mis Sind sandistab ja keskpärasusse viib,on haigus, mida ma kutsun tahavaatepeegli sündroomiks. Meie teadvuse varustuses leidub ennast piirav tahavaatepeegel, mille kaudu me pidevalt oma minevikku läbi elame ja taaselustame. Usume ekslikult, et oleme täna need, kes olime eile ja seega piirame oma mineviku limiteeringutele toetudes oma oleviku potentsiaali.

Tulemusena filtreerime iga oma otsust − alates sellest, mis kell me hommikul üles ärkame, kuni selleni, milliseid eesmärke endale seame ja mida oma elus võimalikuks peame − läbi oma mineviku limiteerivate kogemuste. Tahame luua paremat elu, aga vahel ei oska me seda kuidagi teisiti näha, kui vaid nii, nagu on alati olnud.

Uuringud näitavad, et keskmine inimene mõtleb iga päev umbes 50 000−60 000 mõtet. Probleem seisneb selles, et 95% mõtetest on samad, mida me mõtlesime eile ja üleeile ja üleüleeile. Pole siis ime, et enamus inimesi kulgeb päev päeva järel, kuu kuu järel ja aasta aasta järel, ilma et nende elu kvaliteet iialgi muutuks.

Kanname oma eilset stressi, hirmu ja muret endaga kaasas nagu vana ja kulunud seljakotti. Ja kui meile mõni võimalus antakse, siis kontrollime kiiresti oma tahavaatepeeglit, et hinnata oma võimet minevikus. “Ei, ma pole kunagi varem midagi sellist teinud. Sellisel tasemel pole mul kunagi midagi õnnestunud. Tegelikult olen ma kordi ja kordi läbi kukkunud.”

Kui mingi ebameeldivus teele satub, siis vaatame taas oma usaldusväärsesse tahavaatepeeglisse, et reageerimiseks juhiseid saada.

“Jah, täpselt nii palju mul veabki. Minuga juhtub alati nii. Ma annan parem alla, nii olen ma alati teinud, kui keeruliseks kisub.”

Kui tahad oma minevikust edasi liikuda ning oma piiranguid ületada, siis pead tahavaatepeeglist sõltumise lõpetama ja hakkama ette kujutama piiramatute võimalustega elu. Võta see paradigma omaks: MINU MINEVIK EI OLE MINU TULEVIK.

Pea alati meeles, et kes Sa oled täna, on selle tulemus, kes Sa olid eile. Aga see, kuhu Sa liikumas oled, oleneb ainult sellest, kes Sa praegusest hetkest alates valid olla.

Lisa kommentaar

Close Menu
×
×

Cart

%d bloggers like this: