fbpx

Scott Adams

Scott Adams on Aafrika-Ameerika päritolu kunstnik, koomiksisarja „Dilbert“ looja, sariettevõtja ning investor. Tema „Dilberti“ koomiksisari jõudis avalikkuse tähelepanu alla 1990. aastatel Ameerikas ning levis seejärel tohutu kiirusega kogu maailmas.
Adams hakkas koomikseid lugema viieaastasena ning neid ise välja mõtlema ja joonistama kuueaastasena. 11-aastasena võitis ta esimese joonistusvõistluse.
Adams käis Windhami Ashlandi Jewetti keskkoolis ja astus Hartwicki kolledžisse, mille lõpetas 1979. aastal bakalaureusekraadiga majanduses. Ta jätkas haridusteed Berkeley California ülikoolis ja omandas 1986. aastal magistrikraadi ärijuhtimises.

Adams alustas karjääri San Franciscos rahvuspanga tellerina. Esimestel tööaastatel elas ta üle kaks relvastatud pangaröövi. Enne sama pangakontori juhatajaks ülendamist töötas ta seal veel arvutiprogrammeerija, eelarve analüütiku, kommertslaenuandja ja tootejuhina.
Pärast pangas töötamist proovis Adams kätt paljude äride ja tegevustega. Pikemalt jäi ta pidama telekommunikatsiooniettevõttesse Pacific Bell. Seal töötades pani ta endale igaks hommikuks äratuskella helisema kella 4 peale, et tõusta, kohvi juua ning enne päevatööle minekut joonistada koomikseid, mille avaldamisega lehtedes ja ajakirjades lootis ta luua endale uue karjääri. Sel ajal töötas Adams välja ka hiljem kuulsaks saanud koomiksisarja „Dilbert“, mille pealkirja mõtepärines tema tolleaegse ülemuse koeralt. Mitu aastat joonistas ta koomikseid, millest avaldati vaid üksikud vahel harva mõnes väljaandes. Tänu ühe oma koomiksite austaja innustavatelefännikirjadele otsustas ta siiski koomiksite loomist jätkata. Aastal 1989 õnnestus tal sõlmida „Dilberti“ koomiksite avaldamise leping United Media meediaettevõttega, millest saigi alguse tema kuulsusrikas teekond koomiksite loojana. Aastal 1991 avaldati Adamsi koomikseid juba ligi sajas meediaväljaandes ning aastal 1994 ületas see arv neljasadat.
Aastaks 1996 oli Adamsist saanud täiskohaga karikaturist ja tema koomiks ilmus 800 ajalehes, samal aastal avaldas ta ka esimese äriraamatu „The Dilbert Principle“. „Dilbertit“ hakati 2000. aastaks avaldama juba umbes 2000 ajalehes – seda võis leida 57 riigist, tõlgitud 19 keelde.

Adams on välja andnud ka kaks religiooni käsitlevat raamatut: 2001. aastal „Jumala puru“ ja 2004. aastal „Ususõda“.
Adams on olnud mitme populaarse blogi autor ja Youtube’i kanalites populaarsete taskuhäälingusaadete juht. Tema saadetes on käinud hulgaliselt maailmakuulsaid inimesi ning teda on kutsutud nii innustama kui ka koolitama suurte ja tuntud ettevõtete töötajaid.
Adamsis on peidus veidi näitlejat ja ta mängis härra Adamsit ühes ulmeseriaalis „Babylon 5“, mis oli tema lemmik. Lisaks on olnud tal roll telesaate „NewsRadio“ paaris osas.
Adams on asutanud ettevõtte Scott Adams Foods, Inc., mille tegevjuhi rolli täidab ta ka praegu. Veel on ta Californias Pleasantonis asuva Stacey’s Cafe kaasomanik.

Alates 2004. aasta lõpust on Adams kannatanud fokaalse düstoonia all, mis on mõjutanud tema võimet paberile joonistada. Sellest ajast joonistab ta koomikseid tahvelarvutiga. Samuti kannatas ta spasmilise düsfoonia all – seisund, mis põhjustab häälepaelte ebanormaalset käitumist. 2008. aasta juulis opereeriti tema häälepaelte närviühendusi ning tema kõne on nüüd taas mõistetav.

Paljud teavad, et Scott Adams on saanud maailmakuulsaks koomiksisarjaga „Dilbert“, kuid vähestel on aimu, mida ta on pidanud teel eduni läbi tegema. Põneva looga, kus ta räägib esialgu võimatuna tundunud eesmärgist „Dilberti“ sarjaga kuhugi jõuda ja paljudest tagasilöökidest, tõestab ta, et ka lootusetuna tunduvast olukorrast on võimalik välja rabeleda ja õnnestuda, õpetades meile kõigile edu saavutamise teel midagi olulist. Seda kõike teeb ta raamatus „Kuidas peaaegu kõiges läbikukkununa ikkagi suurelt võita“.

Scott on enda edu kohta öelnud järgmist:

„Kas minu edu sõltus andest, suurest tööst, õnnest või kogemata kombel tasakaalust nende vahel? Tean kindlalt üksnes seda, et järgisin süsteemselt põhimõtet valida olukorrad, kus õnnel oleks mind lihtsam üles leida.“

Kuidas peaaegu kõiges läbikukkununa ikkagi suurelt võita

Kuidas peaaegu kõiges läbikukkununa ikkagi suurelt võita

Scott Adams

18.25
Lisa ostukorvi