fbpx

Simon Sinek

Simon Sinek

Simon Sinek, kes on kirjutanud muuhulgas raamatud “Esmalt küsi miks” ja “Leia oma miks” on tuntud maailmas kui uue liikumise alustaja, kes on aidanud lahti mõtestada küsimuse, miks on ühed inimesed edukamad, õnnelikumad või mõjuvõimsamad kui teised ja osad organisatsioonid rohkem innovaatilisemad, kasumlikumad või kiiremini arenevamad kui konkurendid? Kuidas nad suudavad oma edu ja saavutusi ikka ja jälle korrata.

Tema näited edukatest inimestest ja ettevõtetest ning nende saavutustest põhinevad loogikal, mille järgi enamik tooteid, teenuseid või tegevusi on saanud maailmas tuntuks just selle pärast, et nende autorid on läinud oma tegevustes sügavale juurteni välja ja küsinud endalt esmalt “miks?”.

Simon Sinek näitab raamatus “Esmalt küsi miks”, kuidas selliste tulemusteni on jõutud ning tõestab, et edukad inimesed on mõelnud, tegutsenud ja suhelnud ühe loogika alusel, mis on erinenud üldisest tavapärasest käitumisest. Ta nimetab seda võimsat ideed “Kuldseks ringiks” ning pakub selle juurde raamistiku, kuidas juhtida enda elu, jõuda oma eesmärkideni, ehitada üles organisatsioone ning liikumisi, juhtida ja inspireerida ennast ja teisi inimesi.

Alates 2009. aastast, mil Simon Sinek on oma teooriat hakanud maailmale tutvustama, on see saanud väga palju positiivset tunnustust. Tuntud ülemaailmsete kuulsuste ja mõtisklejate interneti vestluskeskkonnas TED on tema “Esmalt küsi miks” ülesastumist vaadatud üle 28 miljoni korra, mis on viinud Simon Sineki video kolmandaks kõige vaadatumaks videoks TED vestlustes läbi aegade.

Simon Sinek sai kuulsaks tutvustades enda kontseptsiooni „Miks“ Ted Talk shows 2009. aastal, mida on vaadatud üle 37 miljoni korra.

Inspireerituna juhtidest, kes on maailma mõjutanud, ettevõtetest ja poliitikutest, avastas Sinek mõned erakordsed mustrid, kuidas nad mõtlevad, tegutsevad ja suhtlevad. Ta nimetas seda „Kuldseks ringiks“, mis on innovaatiline ja väljakutsuv mõttesuund senisele arusaamisele eesmärkidest ning sellest, mida inimesed tahavad teha enda elus ja äris. Sinek nimetas „Kuldse ringi“ kolm osa: miks, kuidas ja mida. Sellel kontseptsioonil põhinedes kirjutas ta oma esimese maailmakuulsa raamatu „Esmalt küsi miks“, kus ta kirjeldas, kuidas tehakse otsuseid, mis selgitavad, miks me oleme inspireeritud ühtedest inimestest, juhtidest, sõnumitest ja organisatsioonidest teiste ees.

Simon Sinekit on nimetatud „uuenduslikuks mõtlejaks erakordse intellektiga“. Ta õpetab juhte ja organisatsioone, olles olnud koolitajaks Ameerika Ühendriikide kongressile, Pentagonile, suursaadikutele, väikestest ettevõtetest kuni suurteni nagu Microsoft ja 3M  ning filmitööstustele Hollywoodis.

Ta on pühendanud enda professionaalse elu, et aidata edendada nägemust maailmas, kus enamik inimesi ärkaksid hommikul üles inspireerituna, tunneksid end turvaliselt tööl ja tuleksid tagasi koju tundega, et nende päev on olnud tähendusrikas.

Simon Sinek on autor mitmekordsetele menukitele „Esmalt küsi miks“, Leia oma miks“, „Leaders Eat Last“ ja „The Infinite Game“.

Ta kirjutab ja osaleb regulaarselt suuremates väljaannetes ja õpetab strateegilist kommunikatsiooni Columbia ülikoolis.

Piirideta mäng Simon Sinek

Piirideta mäng

Simon Sinek

18.50
Lisa ostukorvi
Eamalt küsi miks

Esmalt küsi “Miks?”

Simon Sinek

17.45
Lisa ostukorvi
Leia oma MIKS

Leia oma miks

Simon Sinek

17.50
Lisa ostukorvi