fbpx
-7%
Vaata tagakaant

Algne hind oli: 22.50€.Current price is: 20.90€.

Laos

  • Originaal: Buddha’s Brain. The practical neuroscience of happiness, love and wisdom.
  • Mõõtmed: 148 x 210
  • ISBN: 9789949743278
  • Lehekülgede arv: 281
  • Formaat: Kõvakaaneline
  • Ilmumisaasta: 2020
  • Tõlkija: Joonas Orav
  • Toimetaja: Terje Metsavas
  • Kirjastus: Million Mindset

Buddha aju – Õnne, armastuse ja tarkuse praktiline neuroteadus

Rick Hanson (PhD) ja Richard Mendius (MD)

Rick Hansoni ja Richard Mendiuse raamatus „Buddha aju“ selgitatakse, kuidas uusimaid neuroteaduse avastusi ja mitme tuhande aasta vanuseid vaimseid praktikaid kombineerides enda aju samm-sammult ümber seadistada nii, et luua oma ellu rohkem õnne, armastust ja tarkust.

Meie aju on organ, mis mõjutab otseselt ja oluliselt nii meie olemust kui igapäevaelu. Oskus oma aju kasutada ja juhtida on suur kingitus nii iseendale kui ka neile inimestele, kelle elu me puudutame.

Raamatu lehekülgedelt saad lugeda, kuidas aju loob näiteks kas muret või sisemist kindlust, südamevalu või armastust, viha või rahumeelsust, segadust või selgust, kannatusi või nende lõpetamist.

Samuti leiad juhiseid, kuidas:

  • vastu võtta rohkem positiivseid kogemusi, et tunda end õnnelikuma ja enesekindlamana;
  • tulla toime meeleolu languse, püsimatuse, suhteprobleemide, ärevuse, stressi, hingevalu, haavatavuse ja vihaga;

  • arendada närviühendusi, mis loovad empaatiat, kaastunnet ja armastust ning vähendavad tusameelt ja pahatahtlikkust;
  • tuua meditatsioonipraktika iidsed ja sügavamõttelised õpetused moodsasse ja tormilisse ühiskonda, et saada parem tunnetus maailmaga üksolemisest, suurendada tähelepanuvõimet, rahulikkust ja kohalolu;
  • saada energiat, mida aju vajab hea tuju tekkimiseks, ärevuse rahustamiseks, mälu- ja keskendumisvõime parandamiseks.
  • Käesolev raamat esitleb psühholoogia, neuroloogia ja vaimsete praktikate enneolematut ristumist ning on rikastatud praktiliste töövahendite ja oskustega, mida saab kasutada igapäevase heaolu ja meelerahu tõstmiseks.

    Originaal: Buddha’s Brain: The Practical Neuroscience of Happiness, Love, and Wisdom

    Rick Hanson (PhD)

    Richard Mendus

    Loe edasi
    • Arvustused
    • Eessõna
    • Arvustused
    • „Võrratult sisutihe raamat. Autorid on teinud lugejale hõlpsasti mõistetavaks, kuidas toimib meie mõistus ning kuidas teha muudatusi õnnelikuma ja täisväärtuslikuma elu elamiseks.“
      – Sharon Salzberg, raamatu „Lovingkindness“ autor

      „Raamat, mis tugineb värskeimatele uuringutele neuroteaduses ning mida toetab põhjalik arusaam mõtiskluspraktikast, on läbinisti arusaadav, paeluv ja sügavamõtteline. See on praktiline tarkus kristallselgel kujul!“
      – Philip David Zelazo (PhD), Nancy M. ja John E. Lindahli

      professuuri liige Minnesota Ülikooli laste arengu instituudis

      „Lihtsalt parim raamat, mida olen lugenud aju kauniks ja õnnelikuks vormimise teemal. See raamat muudab sõna otseses mõttes sinu aju ja elu.“
      – Jennifer Louden, raamatute „The Woman’s Comfort Book“ ja „The Life Organizer“ autor

      „„Buddha aju“ on märkimisväärne panus aitamaks mõista teaduse ja meditatsiooni vahelist seost enese muutmise teel. Tõeliselt valgustav.“
      – Joseph Goldstein, raamatute „A Heart Full of Peace“ ja
      „One Dharma“ autor

      „„Buddha aju“ on paeluv, selgesõnaline ja vägagi hariv raamat, mis vastab oskuslikult kõigi inimeste elu kesksele küsimusele – kuidas saada õnnelikuks? – budismi peamiste tõdede tutvustamisega, millele on lisatud ülevaade meie aju toimimise alustest. See raamat on abiks kõigile, kes tahavad mõista läbiproovitud meetodeid oskusliku elu elamiseks ning neid meetodeid toetavat moodsat teadust.“
      – Frederic Luskin (PhD), raamatu „Forgive for Good“ autor
      ja Stanford Forgiveness Projects töötubade korraldaja

      „Soovin, et mul oleks omal ajal olnud koolis Rick Hansoni taoline õpetaja. „Buddha aju“ on üheaegselt lõbus, paeluv ja sügavamõtteline.
      See ei näita meile mitte ainult tõhusaid viise elus tõelise õnne
      saavutamiseks, vaid selgitab ka füsioloogiliselt, miks ja kuidas need meetodid toimivad. Nii nagu autor soovitab raamatus meil kasutada positiivseid kogemusi, võtke omaks kogu kasulik info, mis siin
      raamatus leidub, ning nautige seda.“
      – James Baraz, raamatu „Awakening Joy“ autor ja Spirit
      Rocki meditatsioonikeskuse kaasasutaja

      „Rick Hanson, kellel on abiks teadlase mõistus, psühholoogi perspektiiv ning lapsevanema ja pühendunud lepitaja tark süda, on loonud juhendi meile kõigile, kes me tahame õppida ja kasutada uute huvitavate teadusuuringute infot, mis hõlmab neuroloogiat, psühholoogiat ja ehtsat spirituaalsust. Raamatus käsitletud uusimad avastused ja moodsaimad meetodid paeluvad lugejat vägagi. „Buddha aju“ on minu lugemisnimekirja tipus!“
      – Richard A. Heckler (PhD), California John F. Kennedy
      nimelise ülikooli dotsent

    • “Buddha aju“ on üleskutse kasutada mõistuse keskendumisvõimet selleks, et parandada oma elu ja suhteid teiste inimestega.
      Dr Rick Hanson ja dr Richard Mendius on raamatus ühitanud budistlike traditsioonide mõtiskluspraktikast pärit iidsed teadmised moodsate avastustega neuroteaduse vallast. Selle abil on nad kokku pannud mõtlemapaneva ja praktilise teejuhi, mis saadab sind samm-sammult mõistuse ärkamise teel.
      Hiljutised murrangulised avastused teaduses on näidanud, et täiskasvanu aju on avatud muutustele terve eluea vältel. Kuigi paljud ajuteadlased on väitnud, et mõistus on vaid ajuaktiivsuse avaldumine, võime nüüd vaadelda nende kahe elulise mõõtme vahelist seost teise nurga alt. Kui arvestame mõistusega kui kehastatud ja suhestava protsessiga, mis reguleerib energia ja informatsiooni voogu, siis taipame, et võime mõistust kasutada aju muutmiseks.
      Lihtne tõde on see, et viis, kuidas me fokusseerime oma tähelepanu ning suuname sihilikult energia ja informatsiooni kulgu oma närvivõrgustikes, võib otseselt muuta aju aktiivsust ja struktuuri. Olulisim on teada samme, mille abil kasutada oma teadlikkust heaolu edendaval viisil.
      Teadvustades, et mõistus on suhteline ning aju on keha suhtluselund, jõuame uue vaatenurgani: inimestevahelised suhted ei ole lihtsalt üks kõrvaline osa elust; need on mõistuse funktsioneerimise ja aju tervise seisukohast üliolulised ja asendamatud. Inimestevahelised suhted kujundavad närviühendusi, mis moodustavad aju struktuuri. See tähendab, et suhtlusviis muudab otseselt võrgustikke ajus, eriti sel viisil, mis aitab elu tasakaalus hoida. Teadus on kindlaks teinud ka selle, et kui juurutame enda elus kaastunnet ja teadlikkust ümbritsevast – kui laseme lahti arvustamisest ja elame täielikult olevikus –, siis kasutame ära sotsiaalseid võrgustikke ajus, mis võimaldavad meil läbinisti muuta isegi suhet iseendaga.
      Raamatu autorid on kokku põiminud kahe tuhande aasta vältel tekkinud budistlikke praktikaid uute avastustega aju toimimisest, et anda meile teejuht, mille abil teadlikult endas positiivseid muutusi esile kutsuda. Tänapäeval elame sageli autopiloodil, tegeledes pidevalt mitme asjaga korraga. Täidame oma igapäevaelu digitaalse stimulatsiooni, informatsiooni ülekülluse ning graafikutega, mis seavad aju suure stressi alla ja haaravad kontrolli meie elu üle.
      Selle kaose keskel enda jaoks aja leidmine on muutunud hädavajalikuks, ent vähesed meist rahuldavad seda vajadust. „Buddha aju“ kutsub meid aga sügavalt sisse hingama ja mõtlema põhjustele, miks tasuks asju aeglasemalt võtta, aju tasakaalu viia ning parandada oma sidemeid üksteise ja iseendaga.
      Siin välja pakutud harjutused põhinevad praktikatel, mille positiivne mõju meie sisemaailma kujundamisel on teaduslikult tõestatud; need muudavad meid keskendunumaks, vastupidavamaks ja leidlikumaks. Need põhjalikult läbimõeldud sammud suurendavad ka meie empaatiavõimet, avardavad kaastunde ja hoolivuse ulatust selles lõimunud maailmas, kus me kõik koos elame. Nende võtete abil oma mõistuse kasutamine aju muutmiseks võimaldab tekkida lahkuse ja heaolu võrgustikel – hetk hetke, inimene inimese, suhe suhte haaval. Mida enamat me veel saame tahta? Sellega alustamiseks pole paremat aega kui praegu