fbpx
Vaata tagakaant

17.25

Laos

 • Originaal: Outwitting the Devil
 • Mõõtmed: 148 x 210
 • ISBN: 9789949720477
 • Lehekülgede arv: 216
 • Formaat: Pehmekaaneline
 • Ilmumisaasta: 2018
 • Tõlkija: Signe Korjus
 • Toimetaja: Piret Joalaid
 • Kirjastus: Million Mindset

Saatanat paljastades

Napoleon Hill

"Saatanat paljastades"

Raamatu „Saatanat paljastades“ (“Outwitting the Devil“) käsikirja, mille Napoleon Hill kirjutas vahetult pärast oma hiljem kõigi aegade edukaimaks nimetatud teost „Mõtlemist muutes rikkaks”, ei juletud avalikustada üle 70 aasta, sest kardeti, et selle võimas sõnum kõigutaks ühiskonna ja usuorganisatsioonide alustalasid. Nüüd on see aga koos menukite „Rikas isa ja vaene isa“ ning „Kolm sammu kullani“ kaasautori Sharon Lechteri kommentaaridega sinu käes.

Saatan väidab raamatus, et tal on õnnestunud haarata kontroll 98 protsendi inimeste mõtlemise üle. Tema kontrollimehhanismid on muuhulgas hirm, alaväärsus, iha, viha, ahnus ja kadedus. Sellega on enamik inimesi tema kaasabil piiranud oma potentsiaali ning takistanud unistuste ja eesmärkide saavutamist. Tal on õnnestunud oma käsilasteks teha ka koolid, kirikud, valitsused ja meedia.

Saatanaga intervjuud tehes õnnestus Hillil paljastada, millised on tema trikid ja taktika. Selle põhjal

toob Hill välja seitse printsiipi, mis aitavad inimestel saatana hääletute töövahenditega hakkama saada ning juhtida eluvalikuid tänapäeva heitlikus ja ebakindlas maailmas.

Napoleon Hilli “Saatanat paljastades” lugedes saad iseendale otsa vaadata, avastada endas varjatud takistajad ja saada tagasi kontroll oma mõtete ja tegude üle. See aitab sul saada tagasi enesekindlus ükskõik millises eluvaldkonnas, lõpetada laiskus, ükskõiksus ja edasilükkamine ning jõuda edu ja unistuste täitumiseni.

Põnevaid avastusi ja elumuutvaid otsuseid soovides

Million Mindset meeskond

Loe edasi
 • Lõike raamatust
 • Arvustused
 • Üks nutikamaid vahendeid, mille abil mõistust kontrollida, on hirm. Külvan inimeste meeltesse hirmuseemneid ning kui need kasutades idanevad ja kasvavad, saan ma osa, kus nad asuvad, oma võimusesse. Kuus kõige tõhusamat hirmu on vaesusehirm, hirm kriitika ees, hirm kehva tervise ees, armastuse kaotuse hirm, vananemishirm ja surmahirm.

  Istutan need inimeste mõistusesse nii osavalt, et nad usuvad, et on need ise loonud.

  Hirm olematute asjade ees on minu seisukohalt sama tõhus kui hirm olemasolevate asjade ees. Igasugune hirm suurendab minu haaratud osa inimese mõistuses.

  Kui suur osa ühe inimese mõistusest mulle kuulub, sõltub sellest, kui vähe ja kuidas ta ISE ilma teiste hirmudest mõjutatuna mõtleb. Ma ei saa ühtegi mõtlevat inimest täielikult kontrollida.

  Minu vastaspool kontrollib kõiki positiivseid maailma asju, nagu armastus, usk, lootus ja optimism. Ta kontrollib ka kõigi loodusseaduste positiivset poolt kogu universumis, näiteks jõude, mis hoiavad Maa, planeedid ja tähed oma orbiidil, kuid need jõud on kahvatud, võrreldes nendega, mis toimivad inimmõistuses minu kontrolli all. Ma ei soovigi tähti ja planeete kontrollida. Eelistan ohjata inimmõistust.

  Ma saan kätte need inimesed, kes mõtlevad oma peaga vähe või üldse mitte. Nad lasevad teistel ja minul oma meelt valitseda ning ei vaevu iseenda eest mõtlema ega vastutama. Ta võtab ilma igasuguse protesti ja võitluseta vastu kõik, mis elu ta teele veeretab. Ta ei tea, mida elult soovib, ning seega ei saagi midagi. Tal on palju arvamusi, kuid ükski neist pole tema enda oma. Enamiku neist olen mina talle andnud.

  Mulle on kõige kasulikumad hirm, ebausk, saamahimu, võimuiha, ahnus, lihahimu, kättemaks, viha, edevus ja lihtlabane laiskus. Ühe või mitme abiga võin ükskõik mis vanuses inimese meeltesse siseneda, kuid parima tulemuse annab see, kui inimene on veel noor ega ole õppinud ühtegi neist üheksast uksest sulgema. Siis saan need harjumused istutada sinna nii, et uksed jäävadki valla.

  “Need, kes kontrollivad ja kasutavad OMA mõistust, pääsevad minu võrgust”

  Mida sina SAATAN kardad? “Mu ainus mure on, et kui ilmub välja tõeline mõtleja, siis saaksid inimesed teada tõdede tõe, et kogu see aeg, mille nad kulutavad kartmisele, annaks neile ümberpööratult kõik, mida nad materiaalses maailmas ihaldavad, ning päästaks nad minu käest.”

  Inimesed liigitavad jõud, mida nad ei mõista, vedamiseks. Igal tagajärjel on aga oma põhjus. Sageli on põhjus tagajärjest nii kaugele viidud, et see pannakse vedamise arvele. Looduses pole aga vedamise seadust. See on inimeste loodud tees, millega nad üritavad seletada asju, mida tegelikult ei mõista.

  Mõisted „vedamine“ ja „ime“ on paarisrakend. Mõlemad eksisteerivad vaid inimeste kujutluses. Mõlemat kasutatakse mõistetamatute asjade seletamiseks. Pea meeles: kõigele, mis on päriselt olemas, leidub ka tõestus. Hoia see tõde meeles ja sinust saab oskuslikum mõtleja.

  Kõik teod järgnevad mõtetele. Ei saa midagi teha, ilma et oleksid selle mõttes visandanud. Pealegi kipuvad kõik mõtted füüsilist kuju võtma.