fbpx

Robert Iger


Robert Iger on olnud üle 15 aasta Walt Disney Company juhatuse esimees ja tegevjuht.

Ta sai Walt Disney ettevõtte tegevjuhiks 2005. aastal. Ta töötas 2000–2005. aastal firma presidendi ja peadirektorina ning alates 2005. aasta oktoobrist firma presidendi ja tegevjuhina. See oli ettevõttele keeruline aeg. Konkurents ainult tugevnes ning tehnoloogia areng ennustas uut tormilist murrangut.

Iger alustas oma karjääri ABC-s 1974. aastal ning ABC Groupi juhatuse esimehena korraldas ta firmale kuuluva televõrgu, -jaamade ja kaabeltelevisiooni tööd ning viis läbi Capital Cities/ABC ettevõtte liitumise Walt Disney Companyga. Iger liitus ametlikult Disney kõrgema juhtkonnaga 1996. aastal kui Disneyle kuuluva ABC Groupi juhatuse esimees ning 1999. aastal lisandusid sellele tiitlile ka Walt Disney Internationali presidendi töökohustused. Selles ametirollis laiendas Iger Disney piire ka väljaspool Ameerika Ühendriike ning pani aluse firma tänasele rahvusvahelisele arengustrateegiale.

Disney tegevjuhina tegutsenud Robert Iger, valiti aastal 2019 Times ajakirja poolt aasta äriinimeseks. Oma raamatus “Elu vägevaim seiklus” jagab ta ideid ja kogemusi nii juhtimisest, mida ta on ammutanud enda 15 aastase tegevjuhi karjääris, kui ka elust enesest.

Täna on Disney üks suuremaid ja hinnatumaid meediaettevõtteid maailmas, mille osaks on teiste seas Pixar, Marvel, Lucasfilm ja 21st Century Fox. Ettevõtte väärtus on kasvanud mainitud tegevjuhi tulemise ajast viis korda ning Robert Iger ise on tunnustatud üheks innovaatilisemaks ja edukamaks tegevjuhiks meie ajastul.

Elu vägevaim seiklus

Elu vägevaim seiklus

Robert Iger

18.75
Lisa ostukorvi