Eesmärk ja eesmärgid
Miks seada eesmärk? Sest sa näed, koged ja saad ainult seda, mida otsid. Kui sa ei tea, mida otsid, siis sa kindlasti seda ka ei saa. Loomuse poolest oleme kõik eesmärgile keskendunud olendid. Meie aju üritab alati välismaailma vastavusse viia selle järgi, mida näeme ja ootame oma sisemaailmas. Seega kui annad ajule juhise leida üles asjad, tegevused või situatsioonid mida ihaldad, siis hakkadki neid nägema. Tegelikult on sinu ihaldusobjekt alati olemas olnud, kuid su meeled ja silmad pole olnud sellele avatud, et seda näha.
Külgetõmbeseadus võib reaalses elus ka just nii toimuda. See ei pea alati olema müstiline. 😊 See võib olla palju lihtsam ja praktilisem.
Oleme iga päev keset infotulva, mida meie meeled peavad vastu võtma (nägemise, kuulmise, tundmise jne kaudu). Et mitte hulluks minna, jätame 99,9 protsenti sellest tähelepanuta, nähes, kuuldes ja kogedes vaid seda osa, millele meeled keskenduvad. Seepärast tundubki, et millelegi mõeldes sa justkui imekombel kutsud selle oma ellu. Tegelikult aga näed sa nüüd seda, mis oli juba kogu aeg olemas. Sa tõemeeli justkui tõmbad seda oma ellu. Seda polnud sinu jaoks varem olemas, enne kui su mõtted keskendusid sellele ning juhtisid ka meeled seda nägema.
Tegelikult on see üsna loogiline. Selle uue teadmise toel saab öelda, et ükskõik millele sa sisemiselt mõtled, sellele aju keskendub, ning ootamatult näedki kogu ülejäänud 99,9 protsendi sisse.
Miks oleks vaja eesmärl sõnastada?
Kui hakkad eesmärke sõnastama, siis annad ajule käskluse otsida midagi uut ja keskenduda sellele. Sa nagu annaksid oma mõistusele veel ühe paari silmi, mille abil märgata enda ümber kõiki inimesi, olukordi, vestlusi, vahendeid, ideid ja loomingut. Uue väljavaate abil (sinu sisemine plaan) üritab mõistus leida väljastpoolt seda, mis sobituks sisemiselt soovituga – sinu eesmärgiga. Nii lihtne see ongi. On suur vahe, kuidas sa pärast eesmärkide selget sõnastamist oma maailma tunnetad ning hakkad uusi ideid, inimesi ja võimalusi oma ellu kutsuma.
Kui sa ei suuda lühidalt ja arusaadavalt oma eesmärki sõnastada, siis pole sa seda arvatavasti endale korralikult defineerinud. Kui küsida inimestelt, mida nad tahavad saavutada, vastab suurem osa midagi ebamäärast. Nad ütlevad: tahan olla terve ja õnnelik ja tahan nii palju raha, et suudan oma peret elatada jne. Need ei ole eesmärgid. Need on tingimused, mida soovivad kõik.
Inimesed, kelle elus puudub keskne siht, langevad kergesti pisimurede, hirmude, hädade ja enesehaletsuse saagiks;
kõik need on märgid nõrkusest, mis viib ebaõnnestumise, õnnetuste ja kaotusteni täpselt sama kindlalt kui
ettekavatsetud patt (kuigi teist teed mööda), sest nõrkus ei suuda tugevama jõu keskses universumis püsida.
Tipptegijatel on väga selged eesmärgid. Nad teavad, kes nad on ning mida tahavad. Nad kirjutavad selle üles ning teevad plaane eesmärkide saavutamiseks. Mitteedukad inimesed tassivad oma eesmärke peas kaasas nagu tühjas purgis värvilisi klaaskuule, ja tuntud on ütlus, et üleskirjutamata eesmärk on pelgalt fantaasia. Igaühel on fantaasiaid, kuid need on rohkem nagu tühjad kuulid ilma püssirohuta. Kirjalike eesmärkideta kulgevad inimesed läbi elu, tulistades paukpadruneid – ja sellest saab kõik alguse.
Mis oleks kui võtad juba täna veidi aega, et kirjutada üles oma kõige tähtsamad eesmärgid? Soovitame sul mõelda kõigile eluvaldkondadele, mitte ainult ärile või rahaasjadele. Kui keskendud liiga mõnele üksikule aspektile, jättes kõik muu tähelepanuta, võib see kalliks maksma minna. Püüa saavutada kogu elu hõlmav edu, selleks leia tasakaal kõigis tähtsates valdkondades: äris, tervises ja heaolus, vaimsuses, perekonnas ja suhetes üldiselt ning elustiilis.
Kui sa tahaksid ära tunda ja sõnastada oma MIKSi ning mitte ootama jääda, kas ja millal sa selleni jõuaksid, siis võiks sul abi olla Simon Sineki raamatutest „Esmalt küsi „MIKS?“ ja „Leia oma „MIKS““
Kui oled püstitanud selge ja täpse eesmärgi, oled teinud kõige tähtsama sammu edu teel. Eesmärkide seadmise ja saavutamise, positiivse hoiaku kujundamise, ausameelse tegutsemise, oivalisuse püüdlemise ja ajajuhtimise põhitõed on ajatud ning neil on tähtis koht igaühe isikliku arengu kavas.
Eesmärkide poole liikumisel on aga olulised nii teadmised kui teadlikkus. Kirjastus Million Mindseti suur soov ja eesmärk on kirjastada just selliseid raamatuid, mis on suunatud enesearengule ja teadlikkusele ning mis on juba mõjutanud miljonite inimeste elu. Seda selleks, et sind INNUSTADA, TOETADA ja MOTIVEERIDA ning aidata sul kasvatada ja kasutada enda loomupärast potentsiaali jõuda eesmärkide ja eduni, saavutada õnnelikkuse ja rahulolu tunne ning kasvada parima versioonini iseendast.
Mõtted raamatutest: Darren Hardy „Liitvõimendus“ , Earl Nightingale “Hoiak“, James Allen “Nagu inimene mõtleb“, Dan Strutzel “Top 1%“